Na sygnale

Policja zabezpieczyła blisko 450 porcji dilerskich amfetaminy

Piscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Benz. Jechało nim dwóch mężczyzn. Za kierownicą siedział 26-latek, który nigdy w życiu nie posiadał prawa jazdy, a do tego był pod działaniem amfetaminy. W pomieszczeniach gospodarczych pasażera funkcjonariusze zaleźli i zabezpieczyli plastikowy pojemnik, w którym było blisko 450 porcji dilerskich amfetaminy oraz ponad 20 gramów marihuany. Obaj mężczyźni usłyszą zarzuty.

W poniedziałek (7 marca br.) przed godz. 20.00 w Piszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Benz, którym jechało dwóch mężczyzn. Samochodem kierował 26-letni mieszkaniec Pisza, który nigdy w życiu nie miał prawa jazdy. Wiele wskazywało też na to, że znajduje się pod działaniem środków odurzających. Wstępne badanie testerem wykazało, że 26-latek kierował mercedesem będąc pod wpływem amfetaminy. Pobrana mu została krew do dalszych badań. Jeśli wynik okaże się pozytywny usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających, za co grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za jazdę bez uprawnień. Za popełnienie tego wykroczenia przewidziana jest kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł.

Pasażerem tego auta był 30-letni mieszkaniec Pisza. Powiedział policjantom, że sam ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, więc poprosił kolegę, aby podwiózł go w jedno miejsce. Nie wiedział, że znajomy nie posiada uprawnień i jest pod działaniem narkotyków. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych 30-latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli plastikowy pojemnik, w którym był susz roślinny, biały proszek oraz waga i młynek. Wstępne badania wykazały, że jest to ponad 20 gramów marihuany oraz blisko 450 porcji dilerskich amfetaminy. Mężczyzna powiedział, że przedmioty te należą do niego. Dodał, że „kiedyś znalazł je w lesie”.

Posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KWP Olsztyn (as/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*