Policja przypomina! Maseczki obowiązkowe również w środkach komunikacji miejskiej

- Kategoria: Na sygnale
0

Olsztyńscy policjanci stanowczo reagują na wykroczenia polegające na niestosowaniu się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami z tego obowiązku nie są zwolnieni pasażerowie podróżujący środkami komunikacji miejskiej o czym swoich pasażerów informuje również olsztyński ZDZiT.

W środę (31.03.2021) patrol ruchu drogowego w rejonie ul. Piłsudskiego zauważył pasażera autobusu komunikacji miejskiej, który nie korzystał z maseczki ochronnej. Funkcjonariusze nie mogli bezczynnie przyglądać się naruszeniu prawa i na kolejnym przystanku wylegitymowali sprawcę wykroczenia, którym okazał się 28-letni mieszkaniec Mrągowa.

W związku z tym, że 28-latek zlekceważył obowiązujące przepisy policjanci nałożyli na niego mandat karny i poinformowali mężczyznę o prawie do odmowy przyjęcia mandatu, z którego 28-latek skorzystał. Teraz za niestosowanie się do obowiązujących przepisów mieszkaniec Mrągowa będzie tłumaczyć się przed sądem.

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu na bieżąco informuje pasażerów o obowiązujących obostrzeniach w pojazdach transportu zbiorowego. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej ZDZiT-u pod linkiem: OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA UST I NOSA W POJAZDACH TRANSPORTU ZBIOROWEGO – ZDZiT Olsztyn

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna