Wiadomości

Policja: Nie ma pobłażania dla uczestników „nocnej jazdy” w Olsztynie

W środę (30.12) w nocy olsztyńscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne w związku z odbywającą się na terenie Olsztyna tzw. „nocną jazdą. Funkcjonariusze dbając m.in. o bezpieczeństwo fanów motoryzacji oraz innych uczestników ruchu drogowego. Z pełną stanowczością egzekwowane były naruszenia przepisów ruchu drogowego. Działania policjantów poparte były również sygnałami ze strony mieszkańców, którzy bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu a o czym niektórzy uczestnicy „nocnej jazdy” często zapominają o czym świadczą zastosowane tej nocy środki karne.

W minioną środę (30.12.2020) w nocy olsztyńscy policjanci interweniowali w związku z odbywającą się na terenie miasta tzw. „nocną jazdą”.

Funkcjonariusze dbając zarówno o bezpieczeństwo fanów motoryzacji oraz innych uczestników ruchu drogowego, stanowczo egzekwowali naruszenia przepisów ruchu drogowego przez uczestników spotkania. Działania policjantów wynikały m.in. z wcześniejszych sygnałów od zaniepokojonych takimi spotkaniami mieszkańców, którzy bezpieczeństwo stawiają
na pierwszym miejscu.

Niektórzy uczestnicy „nocnej jazdy” niestety często o tym zapominają, o czym świadczą policyjne interwencje.

Funkcjonariusze ujawnili grupujące się i przemieszczające pomiędzy parkingami pojazdy na terenie Olsztyna i okolic – m.in. przy ul. Sikorskiego czy przy ul. Wadąskiej w Dywitach. Niestety podobnie jak podczas poprzednich takich spotkań, tak i tym razem fani motoryzacji nie popisali się zdrowym rozsądkiem, o czym świadczy liczba stwierdzonych przez policjantów naruszeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze ujawnili 39 naruszeń, w tym 18 związanych z przekroczeniem prędkości zakończonych nałożeniem na kierowców mandatów karnych. Uwadze policjantów nie umknęło również 7 kierowców, którzy zlekceważyli znak B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach) – kontrole zakończono również nałożeniem mandatów karnych. Kolejny miłośnik „nocnej jazdy” został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto 5 uczestników spotkania nie stosowało się do obowiązku zakrywania ust i nosa, za co również spotkała ich adekwatna do wykroczenia kara. Dokładnie sprawdzono również stan techniczny każdego z aut – kontrole zakończono zatrzymaniem 2 dowodów rejestracyjnych.

Tej samej nocy, policjanci otrzymali informację o jeszcze jednym pojeździe, „driftującym” samotnie na jednym z parkingów w okolicy olsztyńskiego Osiedla Generałów. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zgłoszenia zastali zawieszone na trybunach bmw. Pojazd, po uderzeniu w ławeczki został porzucony. Z informacji świadka zdarzenia wynika, że chwilę przed zdarzeniem kierowca osobowego bmw w towarzystwie pasażerów świadomie wprowadzał swój pojazd w poślizg. W zamyśle kierowcy „świadoma” jazda cudem nie doprowadziła do tragedii. Mimo tego, iż zdarzenie miało miejsce poza drogą publiczną, to kierowca bmw i tak zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ze swojego zachowania odpowie podobnie jak za fakt, że zdecydował się jeździć pojazdem bez ważnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Zadaniem Policji jest troska o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Olsztyńscy policjanci dołożą wszelkich starań, aby Olsztyn nadal był miastem bezpiecznym i przyjaznym mieszkańcom. Każdy, kto w lekceważący sposób podchodzi do obowiązujących przepisów ruchu drogowe musi liczyć się ze stanowczą reakcją ze strony Policji.

Źródło: KMP Olsztyn(rp)

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*