Na sygnale

Policja i Straż Miejska pomogła rannemu bielikowi

Niecodzienne zgłoszenie przytrafiło się policjantom z Komisariatu Policji z Barczewa, którzy zostali poproszeni o pomoc rannemu drapieżcy, którym okazał się Polski Orzeł Bielik. Dzięki policjantom oraz pomocy Komendanta Straży Miejskiej z Barczewa udało się zabezpieczyć rannego ptaka i przewieźć go do szpitala dla zwierząt w Bukwałdzie, gdzie otrzymał niezbędną pomoc specjalistów.

W ubiegły piątek (26.03.2021) podczas pełnienia służby w miejscowości Ruszajny do policjantów z Komisariatu Policji w Barczewie podszedł mężczyzna i przekazał nietypową wiadomość dot. rannego ptaka. Mężczyzna wskazał miejsce znalezienia ptaka, do którego sam bał się podejść bliżej. Po dotarciu we wskazane miejsce, policjanci zastali rannego drapieżnika, którym okazał się Orzeł Bielik. Do niecodziennej interwencji niezbędna okazała się pomoc Komendanta Straży Miejskiej w Barczewie, który przyjechał na miejsce autem wyposażonym w specjalną klatkę do przewozu zwierząt.

Policjanci wspólnie z komendantem straży miejskiej zaopiekowali się rannym zwierzęciem i umieścili je w klatce. Następnie mundurowi skontaktowali się telefonicznie z fundacją Albatros z którą wspólnie zdecydowali, aby ranny ptak został przewieziony do Szpitala Dla Zwierząt w Bukwałdzie.

Drapieżnik został przewieziony do lecznicy, w której otrzymał niezbędna pomoc. Niestety tym razem zwierzęcia nia udało się uratować. Cieszy jednak fakt, że coraz więcej osób reaguje widząc cierpiące zwierzęta.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*