Na sygnale

Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

W miniony weekend funkcjonariusze pracowali na miejscu 30 kolizji drogowych oraz jednego wypadku drogowego. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego m.in. 55-latka bez uprawnień do kierowania.

W piątek (24.11.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Tuwima w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem 38-latka straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i uderzyła w bariery oddzielające pasy ruchu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym osoba została pouczona.

Chwilę później funkcjonariusze zostali wysłani na obsługę zdarzenia drogowego również na tej samej ulicy z udziałem dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Peugeot 31-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył forda. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

W niedzielę (26.11.2023 r.) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z ulic Olsztyna kierującego motocyklem, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Za kierownicą pojazdu marki Suzuki siedział 55-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne – mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna twierdził, że zdał egzamin teoretyczny na prawo jazdy kat. A, a przed nim egzamin praktyczny. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem mimo braku uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

Źródło: KMP Olsztyn (p.ż/k.h)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*