Na sygnale

Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego funkcjonariusze pracowali na miejscu 21 kolizji drogowych. Wyeliminowali z ruchu drogowego m.in. kierowców, którzy wsiedli za kierownicę auta pod wpływem alkoholu.

W piątek (17.11.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ul. Piotrowskiego w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący toyotą 41-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki BMW. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych, a na jego konto wpłynie 10 punktów karnych.

Tego dnia funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w rejonie al. Sybiraków w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 60-letni kierujący pojazdem marki Audi, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych doprowadzając do zdarzenia drogowego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci sporządzili dokumentacje, która trafi do sądu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Również w piątek w jednej z miejscowości na terenie gm. Barczewo funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pod kątem sprawdzenia stanu trzeźwości osobową hondę, za której kierownicą siedział 18-latek. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Funkcjonariusze sporządzili dokumentacje, która trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi m.in. kara pozbawienia wolności do lat 3, sądowy zakaz oraz wysoka kara pieniężna. Z kolei za jazdę bez uprawnień kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

W niedzielę (19.11.2023 r.) na jednej z ulic w Olsztynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen z powodu popełnienia wykroczenia – niestosowania się do obowiązku korzystania ze świateł mijania od świtu do zmierzchu. Ponadto badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 25-latek wsiadł za kierownicę pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Źródło: KMP Olsztyn (p.ż/k.h)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*