Na sygnale

Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Podczas weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego funkcjonariusze odnotowali 2 wypadki drogowe i 19 kolizji drogowych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego 31-latka, który wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu i okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości, 32-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym oraz 28-latka, który jechał na ,,podwójnym gazie”.

W sobotę (03.06.2023 r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 31-latek siedzący za kierownicą pojazdu posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Ponadto mężczyzna okazał się również osobą poszukiwaną listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy. Mężczyzna został zatrzymany, a najbliższe dni spędzi w zakładzie karnym. Nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

Zgodnie z kodeksem karnym niestosowanie się do obowiązujących środków karnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Tego samego dnia na wysokości m. Purda funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda, za którego kierownicą siedział 32-latek. Przekroczył on dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 61 km/h. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy. 32-latek został ukarany za powyższe wykroczenie mandatem w kwocie 2000 złotych.

W niedzielę (04.06.2023 r.) na wysokości m. Kromerowo funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 28-letni mężczyzna, siedzący za kierownicą pojazdu, ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. 28-latek wkrótce poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Zgodnie z kodeksem karnym prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest to przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KMP Olsztyn (p.ż/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*