Na sygnale

Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu Olsztyńskiego

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu Olsztyńskiego doszło do 1 wypadku drogowego oraz 34 kolizji drogowych. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pracowali na miejscu zdarzeń drogowych.

W piątek (12.05.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-letni kierujący osobowym peugeotem nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony i uderzył w osobowego renault, za którego kierownicą siedziała 46-latka. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia 46-latka trafiła do szpitala. Trwają czynności mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Warszawskiej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letnia kierująca osobową skodą nie ustąpiła pierwszeństwa 79-letniej pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierująca skodą była trzeźwa. W wyniku zdarzenia piesza trafiła do szpitala. Ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Policjanci sporządzili dokumentację. Trafi ona do sądu, który ostatecznie zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

W sobotę (13.05.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Żołnierskiej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 65-letni kierowca toyoty wyjeżdżając na ul. Żołnierską nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącemu drogą dla rowerów. W celu uniknięcia zderzenia z autem rowerzysta wykonał manewr obronny w prawo, w wyniku czego najechał na drzewo. Kierujący rowerem trafił do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie wszelkich przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic w Olsztynie miał poruszać się osobowy volkswagen, a siedzący za jego kierownicą mężczyzna miał znajdować się pod wpływem alkoholu. Po godzinie 19:00 na ul. Bałtyckiej w Olsztynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 27-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że wsiadł za kierownicę mimo braku uprawnień i sądowego zakazu. Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania 27-latek wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem.

źródło: KMP Olsztyn (p.ż/k.h)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*