Na sygnale

Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego funkcjonariusze odnotowali 13 kolizji drogowych. Policjanci czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem – wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego 34-letniego kierującego jak również 27-latka bez uprawnień do kierowania. Nieodpowiedzialni kierujący wkrótce ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W niedzielę (19.03.2023 r.) po godzinie 11:00 na DK16 (gmina Gietrzwałd) kierujący osobową kią przekroczył dopuszczalną prędkość o 37 km/h. Podczas kontroli drogowej okazało się też, że badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie 34-latka. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

Tego samego dnia po godzinie 16:00 w jednej z miejscowości na terenie gm. Olsztynek podczas kontroli drogowej motocykla suzuki okazało się, że 27-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. Funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1,5 tysiąca złotych.

Źródło: KMP Olsztyn (p.ż/ k.h)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*