Na sygnale

Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego policjanci odnotowali prawie 40 kolizji drogowych i 5 wypadków drogowych. Policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas obsługi zdarzeń wyeliminowali z ruchu drogowego m.in. mężczyznę, który wsiadł za kierownicę mimo braku posiadanych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, czy nietrzeźwego kierującego.

W sobotę (11.03.2023 r.) przed południem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na DK16 w rejonie m. Dłużki. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynika, że kierująca skodą 24-latka nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzyła w bariery energochłonne.

Tego samego dnia po godzinie 14:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze w pobliżu m. Stary Dwór, gm. Dobre Miasto. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynikało, że 19-letni kierujący pojazdem dodge, jadąc od m. Dobre Miasto w pobliżu m. Stary Dwór nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Za swoje zachowanie prawdopodobnie wkrótce odpowie przed sądem.

W sobotę przed godziną 19:00 na jednej z ulic w Dobrym Mieście doszło do zdarzenia drogowego z udziałem skody i osoby pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynikało, że kierujący skodą 50-latek nie ustąpił pierwszeństwa osobie pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrącił 41-latkę. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.
W niedzielę (12.03.2023 r.) policjanci podjęli interwencję w związku z kierującym fordem, który nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy, poruszał się powoli i co jakiś czas zatrzymywał się. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli na ul. Prostej w Olsztynie. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 70-latek siedzący za kierownicą forda ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
Źródło: KMP Olsztyn (pż/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*