Podsumowanie weekendu na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W miniony weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 1 wypadku drogowego, policjanci odnotowali też 26 kolizji drogowych. Funkcjonariusze czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Wyeliminowali z ruchu drogowego kilku nietrzeźwych kierowców, którzy stanowili realne zagrożenie.

W piątek (24.02.2023 r.) około godziny 22:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ul. Hallera w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynikało, że 31-leni kierowca skody najechał na latarnię uliczną. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

W sobotę (25.02.2023 r.) po godzinie 12:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze od m. Dorotowo w kierunku m. Łańsk. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynika, że 43-letni kierowca osobowego volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu policjanci zastali świadków zdarzenia przy kierującym, a z ich relacji wynikało, że mężczyzna zachowywał się agresywnie. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna mógł kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, pobrano krew do badań laboratoryjnych. Jeśli badanie wykaże, że 42-latek faktycznie spożywał alkohol, a następnie prowadził pojazd mechaniczny o dalszych konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania zadecyduje sąd.  Ponad to mężczyzna kierował pojazdem mimo zatrzymanego pod koniec 2022 roku prawa jazdy.

Tego samego dnia po godzinie 15:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o tym, że pewien mężczyzna może kierować pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu w okolicach ul. Dworcowej w Olsztynie. Na miejscu patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zauważył volvo poruszające się po pasie zieleni przy budynku. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynikało, że 59-letni kierujący volvo po przebadaniu policyjnym alkomatem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości może grozić kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KMP Olsztyn (pż)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się