Na sygnale

Podsumowanie ostatniego weekendu wakacji na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Za nami ostatni weekend wakacji – czasu wzmożonej pracy policjantów na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Podczas minionych 3 dni, funkcjonariusze pracowali na miejscu 1 wypadku oraz 37 kolizji drogowych. Na szczęście nie doszło do żadnego zdarzenia ze sktukiem śmiertelnym. Niestety, nie zabrakło także „śmiałków” wsiadających za kierownicę na „podwójnym gazie”.

W piątek (27.08.2021r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Jagiellońskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 65-letnia kierująca osobową dacią podczas wykonywania skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w pojazd marki Volkswagen Polo. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentację do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach. Jeżeli okaże się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków, to grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

W sobotę (28.08.2021r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na DK 16 w pobliżu miejscowości Wrócikowo zatrzymali do kontroli osobowe BMW. Za jego kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec Barczewa. Mężczyzna podczas czynności zachowywał się podejrzanie – jego ruchy były spowolnione, a mowa bełkotliwa. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości, lecz badanie nie wykazało w organizmie kierującego alkoholu. Mężczyzna w trakcie rozmowy przyznał policjantom, że przed podróżą „wypalił dwie lufki”. Funkcjonariusze, mając uzasadnione podejrzenie, że 25-latek mógł kierować pojazdem pod wpływem środków odurzających, zatrzymali mu prawo jazdy, a następnie zabrali do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*