Na sygnale

Podsumowanie majowego weekendu na drogach Olsztyna i powiatu Olsztyńskiego

Długi, majowy weekend dobiegł końca. W tym czasie funkcjonariusze odnotowali 5 wypadków drogowych, 47 kolizji drogowych, zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców, przeprowadzili ponad 600 kontroli drogowych. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem uczestników ruchu drogowego, apelują o ostrożność na drogach, szczególnie do osób, które jeszcze nie wróciły z majowego wypoczynku.

W piątek (28.04.2023 r.) przed godziną 16:00 na wysokości m. Wrócikowo funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla, za którego kierownicą siedział 53-latek. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania 53-latek będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

W sobotę (29.04.2023 r.) na jednej z ulic w Olsztynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, za którego kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (01.05.2023 r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka siedzącego za kierownicą bmw, który na ul. Lubelskiej w Olsztynie przekroczył dozwoloną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym 112 km/h przy ograniczeniu 50 km/h.  30-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych, a na jego konto wpłynie 14 punktów karnych.

We wtorek (02.05.2023 r.) wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK16 na wysokości m. Podlejki. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca samochodu ciężarowego MAN jadąc od strony Ostródy w stronę Olsztyna najprawdopodobniej w wyniku zasłabnięcia zjechał do prawej krawędzi jezdni, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Niestety mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej 61-letni mężczyzna zmarł. Na miejscu pracował technik kryminalistyki. Ciało zostało zabezpieczone celem badań sekcyjnych. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn Północ wyjaśniają wszelkie przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło: KMP Olsztyn (pż/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*