Kultura

Podsumowanie I Olsztyńskiego Przeglądu Fotografii 2013

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie przez pół roku zapraszało pasjonatów fotografowania do udziału w I Olsztyńskim Przeglądzie Fotografii 2013. Czas na podsumowanie – koncert i wernisaż prac.

Na przegląd fotograficzny nadesłano ok. 500 zdjęć. Wernisaż wybranych prac odbędzie się 7 lutego 2014 roku o godz. 18.00 w Galerii Parkowa w Centrum. Zaraz po nim rozpoczną się I Olsztyńskie Koncerty „Muzyka w Obrazie”, podczas których będzie można wysłuchać kompozycji trzech autorów, inspirujących się zestawami zdjęć 9 autorów z regionu. Do wybranego zestawu zdjęć komponują: Robert Kanaan (Gdańsk), Adam „Mr Smok” Bórkowski (Poznań), Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy (Olsztyn).

1. Robert Kanaan przygotuje koncert do zestawu zdjęć Marka Jankowskiego (Lubomino), Michała Pieściuka (Olsztyn) i Ewy Rubczewskiej (Olsztyn).
2. Adam „Mr Smok” Bórkowski muzycznie oprawi zdjęcia Bożeny Kraczkowskiej (Olsztyn), Henryka Ciruta (Olsztyn) i Andrzeja Grabowskiego (Bisztynek).
3. Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy zaprezentują kompozycje muzyczne do zdjęć Jacka Kowalskiego (Różnowo), Michała Buszkiewicza (Bisztynek) i Anny Wojszel (Wipsowo).

Program wieczoru:
Godz. 18.00 – wernisaż wyróżnionych fotografii I Olsztyńskiego Przeglądu Fotografii.
Godz. 19.00 – koncert I Olsztyńskich Koncertów „Muzyka w Obrazie” (muzyka z pokazem zdjęć).

Prowadzenie: Robert Lesiński (Radio Olsztyn)

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*