Na sygnale

Podrobiła podpis na umowie telekomunikacyjnej. Usłyszała zarzut fałszerstwa

Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie, prowadzone przeciwko 36-letniej mieszkance Olsztyna. Kobieta podrobiła podpis na umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Zgodnie z kodeksem karnym za fałszowanie dokumentów może grozić jej kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z Prokuraturą rejonową Olsztyn – Południe, aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko 36-letniej mieszkance Olsztyna. Z ustaleń śledczych oraz na podstawie zabezpieczonych materiałów dowodowych wynika, że kobieta na początku stycznia 2018 r. w celu użycia za autentyczny podrobiła podpis na dokumentach umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. 36-latka w rubryce „Podpis Klienta” podpisała się za innego abonenta.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić kobiecie zarzut z art. 270§2a kodeksu karnego, zgodnie z którym za posłużenie się sfałszowanym podpisem może grozić jej kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*