Podpisano porozumienie współfinansowania remontu drogi wojewódzkiej nr 538 na odcinku Biskupiec – Bielice

- Kategoria: Wiadomości
0

Dziś (05.10) w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie podpisano porozumienie współfinansowania remontu drogi wojewódzkiej nr 538 na odcinku Biskupiec – Bielice (powiat nowomiejski).

Starania o poprawę stanu technicznego odcinka Biskupiec – Bielice podjęto po wizytacji marszałka Gustawa Marka Brzezina i lokalnych władz samorządowych.

– Rzeczywiście, ten odcinek drogi nadaje się tylko do remontu – tłumaczy marszałek województwa. – Mogę powiedzieć z całą stanowczością, że nikt tak nie dba o komunikacyjne bezpieczeństwo swoich mieszkańców, jak samorządy lokalne. Dlatego popieramy każdą formę działalności służącej poprawie na drogach Warmii, Mazur i Powiśla. Obecnie w całym województwie prowadzone są prace związane z modernizacją poszczególnych dróg. Co cieszy szczególnie, gminy coraz częściej współuczestniczą w montażu finansowym tych inwestycji.

Łączny koszt remontu blisko 4-kilometrowego odcinka wynosi 2,5 mln zł – 1,25 mln zł pochodzi z budżetu samorządu województwa, natomiast 1,25 mln zł to wkład własny gminy Biskupiec.

W postępowaniu przetargowym na wykonanie robót najniższą ofertę złożyło Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych STRZELBUD sp. z o.o. (na kwotę 2 447 999,20 zł).

Podpisanie umowy na roboty budowlane zaplanowano na 15 października 2021 roku, a termin zakończenia prac to koniec listopada 2021 roku.

W podpisaniu porozumienia udział wzięli: Gustaw Marek Brzezin (marszałek województwa), Waldemar Królikowski (dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie) oraz Arkadiusz Dobek (wójt gminy Biskupiec).

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych