Podmienił opakowanie produktu w sklepie. Będzie się tłumaczyć przed sądem

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 62-letniego mężczyznę podejrzewanego o oszustwo. W jednym z marketów budowlanych na terenie miasta podczas zakupów podmienił opakowanie produktu obniżając jego cenę o ponad 200 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę (29.05.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, o oszustwie do którego doszło w jednym ze sklepów budowlanych na terenie miasta. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracowników sklepu wynika, że mężczyzna w trakcie zakupów podmienił opakowania produktu i tym samym obniżył jego wartość o ponad 200 złotych. Następnie po przekroczeniu linii kas został ujęty przez ochroniarza i przekazany policjantom.

62-letni mieszkaniec Olsztyna wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd pracowników sklepu. Policjanci wyjaśnią dokładnie okoliczności tego zdarzenia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo oszustwa jest zagrożone karą do 8 lat pozbawianie wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna