Podejrzany o włamania do piwnic ujęty na gorącym uczynku

- Kategoria: Na sygnale
1

Mieszkaniec jednego z bloków przy Osiedlu Kortowo wykazał się nie lada czujnością i odwagą. Zauważył i zablokował do przyjazdu policyjnego patrolu drogę ucieczki mężczyźnie, który włamał się do kilku piwnic. Z jednej z nich ukradł elektronarzędzia o wartości 1300 złotych. Sprawcą zdarzenia okazał się 30-letni mieszkaniec Ostródy. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

W sobotę (04.08.2018r.) w godzinach popołudniowych do oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki Policji wpłynęła informacja o ujęciu obywatelskim mężczyzny, który włamał się do piwnicy jednego z bloków na Osiedlu Kortowo. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol oraz technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady z miejsca przestępstwa.

Sprawcą kradzieży z włamaniem okazał się 30-letni mieszkaniec Ostródy. Do zatrzymania mężczyzny na gorącym uczynku przyczynił się mieszkaniec budynku, którego zaniepokoiły odgłosy dobiegające z piwnicy. Gdy schodził do piwnicy zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę. Podejrzany 30-latek na widok właściciela jednej z piwnic podjął próbę ucieczki na szczęście mieszkaniec własnym ciałem zablokował mu drogę ucieczki i o wszystkim powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że 30-latek uszkodził kłódki i dostał się do co najmniej czterech piwnic. Z jednej z nich zabrał elektronarzędzia warte 1300 złotych. Podejrzany o kradzież z włamaniem mężczyzna w chwili zdarzenia był pijany, alkomat wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/in)

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. Kuczi pęd

    Upierdo**ć ręce przy samej dupie i publiczna chłosta

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Śmiertelny wypadek na trasie Ryn-Wejdyki

Do wypadku doszło na trasie Ryn-Wejdyki. Volkswagen bus