Na sygnale

Podejrzany o kradzieże i kradzież rozbójniczą trafił do aresztu

Olsztyńscy policjanci ustali i zatrzymali podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Okazało się, że 34-latek jest prawdopodobnie odpowiedzialny za dwie kradzieże sklepowe na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 34-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności kradzieży rozbójniczej, do której doszło w ubiegły czwartek (13.05.2021) w jednym ze sklepów na terenie miasta. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca ukradł elektronarzędzia o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Zaczął uciekać, gdy został zauważony przez pracowników placówki handlowej, którzy próbowali go powstrzymać. Uciekinier wsiadł do auta i potrącił jednego z goniących go mężczyzn, a następnie przewiózł go kilkadziesiąt metrów na masce swojego samochodu. Po upadku pokrzywdzonego na jezdnię, kierowca opla odjechał z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku.

Sprawą natychmiast zajęli się olsztyńscy policjanci. W trakcie czynności wykonywanych w związku z tą sprawą, funkcjonariusze zatrzymali w centrum miasta trzech mężczyzn. Zostali oni przesłuchani, a ich udział w popełnionym przestępstwie jest przedmiotem ustaleń w prowadzonym postępowaniu.

Na podstawie zgromadzonego materiału policjanci dotarli i zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Mężczyzna trafił do aresztu. Prowadzone postępowanie wykazało, że jest on prawdopodobnie odpowiedzialny za dwie kradzieże sklepowe, do których doszło w kwietniu na terenie Olsztyna.

34-latek usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej, do których się przyznał. Na wniosek prokuratury wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone, że zarzuty mogą usłyszeć również inne osoby. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*