Na sygnale

Podejrzani o zabójstwo w Olsztynku tymczasowo aresztowani

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w sprawie śmierci 56-letniego mieszkańca Olsztynka Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował wobec podejrzanych o zabójstwo mężczyzn w wieku 24 i 31 lat środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

O śmierci 56-latka policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku zostali poinformowani w ubiegłą niedzielę (21.02.2021). Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia i niespełna po kilku godzinach od rozpoczęcia działań zatrzymali oni dwóch mężczyzn w wieku 24 i 31 lat, którzy mają status osób podejrzanych o dokonanie przestępstwa zabójstwa, za które kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego więzienia.

Sąd Rejonowy w Olsztynie w sprawie aresztu podejrzanych o zabójstwo wydał komunikat

Sąd Rejonowy w Olsztynie w dniu 23 lutego 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo mieszkańca Olsztynka.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie skierował w dniu 23 lutego 2021 r. do miejscowego Sądu Rejonowego wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Łukasza O. i Stanisława N., podejrzanych o dokonanie zabójstwa Ryszarda K. Do tego zdarzenia miało dojść w Olsztynku w dniu 17 lutego 2021 r.

Sąd Rejonowy w Olsztynie na posiedzeniu w dniu 23 lutego 2021 r. przychylił się do wniosków prokuratora i zastosował wobec Łukasza O. i Stanisława N. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd uznał, że zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że obaj podejrzani dopuścili się popełnienia zarzucanego im czynu. W ocenie Sądu, zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania jest uzasadnione grożącą im surową karą, jak również realną obawą, że przebywając na wolności mogliby oni próbować w bezprawny sposób wpływać na zeznania innych osób, utrudniając tym samym dalszy tok postępowania w tej sprawie.

Ponadto, w odniesieniu do Stanisława N. należy mieć na uwadze, że jest on podejrzany także o użycie groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowanie wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery. Dlatego w przypadku tego podejrzanego za potrzebą zastosowania tymczasowego aresztowania przemawia również uzasadniona obawa, że popełni on ponownie przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

(Olgierd Dąbrowski-Żegalski / Rafał Prokopczyk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*