Na sygnale

Podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego cudem uniknął zderzenia z jadącą z naprzeciwka ciężarówką [VIDEO]

Efekt policyjnych działań „Wielkanoc 2019” odczuł 68-letni kierowca samochodu osobowego, który spotkanie z policją rozpoczął od nieprawidłowego wyprzedzania innego pojazdu. Do zdarzenia doszło dziś (19.04.19r) na drodze krajowej nr 16 na trasie Kromerowo – Biskupiec. Mężczyzna na łuku drogi oraz na linii ciągłej bez wcześniejszego upewnienia się rozpoczął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego. W trakcie tego manewru, cudem uniknął zderzenia z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem ciężarowym. Gdyby nie reakcja kierowców ciężarówek, którzy w ostatniej chwili zjechali na tzw. „margines” jezdni, zdarzenie to mogłoby mieć dotkliwsze konsekwencje.

Nieodpowiedzialny 68-latek nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji jakie mogą go spotkać podczas kontroli drogowej. Całą sytuację zarejestrowała kamera nieoznakowanego radiowozu. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że wobec mężczyzny w 2017 roku została wystosowana decyzja o cofnięciu jego uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/32/32-129681.mov

Policjanci wobec 68-latka skierowali sprawę do sądu karnego, przed którym mężczyzna będzie musiał się wytłumaczyć ze swojego zachowania. Mężczyzna odpowie za nieprawidłowe wyprzedzanie, stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekroczenie o 30 km/h dozwolonej prędkości oraz za kierowanie bez wymaganych uprawnień.

W opisanym przypadku, mimo wszystko 68-latek może mówić o wielkim szczęściu. Może też dziękować kierowcom ciężarówek, którzy błyskawicznie zareagowali i zjechali do „marginesu” jezdni umożliwiając mu przejazd.

Policjanci przypominają, że tego typu sytuacje nie powinny mieć miejsca. Kierowca podejmujący tak niebezpieczny manewr, naraża na niebezpieczeństwo zarówno własne życie jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Święta, to czas w którym każdy z nas powinien czuć się bezpiecznie. Zadbajmy wspólnie, aby każdy z nas bezpiecznie dojechał do celu i szczęśliwie wrócił do własnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*