Na sygnale

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27 beżowych kapsułek chciał w paczce przekazać 27-letni mieszkaniec Olsztyna osadzonemu w areszcie śledczym koledze. Wstępne badania narkotestem wykazały, że w specyfikach znajdują się substancje zakazane. Teraz pomysłowemu 27-latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (25.06.2018) po godz. 10:00 do oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki zadzwonili funkcjonariusze oddziału Aresztu Śledczego w Olsztyna, którzy przekazali mu informację, że 27-letni mężczyzna w paczce z ubraniami, podczas widzenia, próbował przekazać jednemu z osadzonych podejrzane tabletki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zatrzymali 27-letniego mieszkańca Olsztyna, a wraz z nim podejrzaną paczkę. W paczce z ubraniami, która miała trafić do jednego z osadzonych policjanci znaleźli 200 sztuk tabletek koloru niebieskiego, 200 tabletek koloru białego i 27 kapsułek w kolorze beżowym.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 427 tabletek. Wstępne badanie narkotestem wykazało obecność substancji zakazanych. W trakcie zatrzymania 27-latek był nietrzeźwy, miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu, zostanie on przesłuchany na okoliczności wejścia w posiadanie zakazanych specyfików. Mężczyzna będzie musiał również wytłumaczyć się z próby przemycenia znacznej ilości tabletek na teren aresztu, w którym przebywał jego kolega. Zgodnie z prawem może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (rp/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*