Na sygnale

Podczas spisywania umowy sprzedaży samochodu zabrał pieniądze kupującemu i uciekł

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Ostródy podejrzanego o kradzież pieniędzy. Mężczyzna podczas spisywania umowy sprzedaży auta wykorzystał moment nieuwagi kupującego, zabrał mu 600 zł i odjechał. Podejrzany był już wcześniej karany za oszustwa i przestępstwa narkotykowe.

Sprawa rozpoczęła się w minionym tygodniu, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy. Według zgłaszającego, umówił on się z młodym mieszkańcem Ostródy na kupno jego samochodu. Spotkał się z 28- latkiem i mieli spisać umowę. W umowie zawarta miała być również kwota 600 zł jako zadatku. Podczas spotkania, sprzedający wykorzystał moment nieuwagi kupującego, zabrał mu pieniądze bez podpisania umowy i szybko odjechał.

Policjanci ustalili, kim był sprzedający. Informacja o popełnionym przez niego przestępstwie trafiła do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Kilka dni po zdarzeniu podczas obchodu rejonu służbowego dzielnicowi zauważyli podejrzanego o kradzież 28- latka i zatrzymali go. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

Mieszkaniec Ostródy był już wcześniej karany za oszustwa oraz przestępstwa narkotykowe. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/rj)

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*