Na sygnale

Pobili studenta pod kortowskim klubem. Usłyszeli zarzuty

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia, do którego doszło pod jednym z klubów studenckich w olsztyńskim Kortowie. Poszkodowany student doznał obrażeń wymagających leczenia ponad tydzień. 20-latek i jego o 3 lata starszy kolega już usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę (27/28.06.2018) w nocy, ok godz. 2:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny pod jednym ze studenckich klubów w olsztyńskim Kortowie. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol interwencyjny, który zatrzymał jednego ze sprawców, 23-letniego mężczyznę. Mieszkaniec miasteczka studenckiego został przebadany na zawartość alkoholu – miał w organizmie ponad promil alkoholu. Jak się okazało podszedł do o rok młodszego mężczyzny i bez powodu zaczął uderzać go po głowie pięściami oraz kijem, który wyglądał jak kij baseballowy. Po chwili podbiegł jego kolega, który również zaczął uderzać 22-latka, po czym uciekł.

Funkcjonariusze z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu bardzo dokładnie przeanalizowali monitoring, a następnie ustalili, kim był drugi napastnik. Już następnego dnia został zatrzymany. Był nim 20-letni mieszkaniec Olsztyna. Poszkodowany mieszkaniec miasteczka studenckiego doznał uszkodzenia zęba i stłuczenia nosa.

Dzięki sprawnym działaniom policji, dwójka napastników nie pozostała bezkarna – usłyszeli już zarzut pobicia wspólnie i w porozumieniu ze spowodowaniem obrażeń ciała. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KWP Olsztyn (ik/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*