Na sygnale

Pobili 52-letniego mężczyznę na olsztyńskim dworcu. Usłyszeli zrzuty

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu wyjaśnili okoliczności pobicia 52-letniego mężczyzny, do którego doszło na terenie dworca. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez policyjnych wywiadowców. 23 i 25-latek usłyszeli już zarzuty. Wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W ubiegłą środę (24.01.2024) wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na terenie olsztyńskiego dworca. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że na dworcu dwóch mężczyzn poprosił go o papierosa, a następnie o pożyczenie pieniędzy na alkohol. Gdy pokrzywdzony odmówił, doszło do krótkiej wymiany zdań, po czym wszyscy rozeszli się w różnych kierunkach. Po chwili doszło do ponownego spotkania mężczyzn, a następnie do eskalacji agresji. W trakcie kłótni, 25 i 23-latek nagle zaatakowali wcześniej napotkanego 52-latka. Następnie agresorzy oddalili się z miejsca zdarzenia. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony został przewieziony do szpitala na badania. Już po kilku minutach policyjni wywiadowcy zatrzymali wskazanych mężczyzn na terenie dworca. 23 i 25-latek trafili do policyjnego aresztu.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 23 i 25-latek usłyszeli zarzuty udziału w bójce, do których się przyznali. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzn zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*