Wiadomości

Planowana ewakuacja w związku z podjęciem niewybuchu przy ul. Sielskiej w Olsztynie

W środę (21.02.2024 r.) w okolicach godziny 8.00 zaplanowane zostało podjęcie znalezionego podczas wtorkowych prac budowlanych przy ul. Sielskiej w Olsztynie niewybuchu. Na czas planowanego zabezpieczenia znaleziska i sprawdzenia przyległego terenu policjanci podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców z pobliskich lokali usługowych i budynków mieszkalnych w promieniu 500 metrów od miejsca znaleziska, a także zamknięciu ulicy Sielskiej. Policjanci apelują, aby na czas planowanego podjęcia niewybuchu opuścić lokale i udać się w bezpieczne miejsce, a osoby nie objęte ewakuacją proszone są o pozostanie w domu, aż do zakończenia działań.We wtorek (20.02.2024 r.) w godzinach porannych oficer dyżurny KMP Olsztyn otrzymał informację, że przy ul. Sielskiej podczas prac na terenie budowy został znaleziony niewybuch. Na miejsce zostały wysłane m.in. patrole policji w tym grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego, która zabezpieczyła miejsce znaleziska.

Strefa zagrożenia została zabezpieczona przed udziałem osób postronnych. Policjanci pracujący na miejscu podjęli decyzję o ewakuacji osób z pobliskich budynków na czas podjęcia znaleziska przez saperów, które zaplanowano na środę (21.02.2024 r.) w okolicach godziny 8.00. Na czas zabezpieczenia niewybuchu i sprawdzenia przyległego terenu funkcjonariusze podjęli decyzję o ewakuacji  osób z pobliskich lokali usługowych i budynków mieszkalnych w promieniu 500 metrów od miejsca znaleziska, a także zamknięciu ulicy Sielskiej. Policjanci będą kierować na trasy alternatywne.

Policja apeluje, aby na czas planowanego podjęcia niewybuchu opuścić lokale i udać się w bezpieczne miejsce, a osoby nie objęte ewakuacją proszone są o pozostanie w domu, aż do zakończenia działań. Apelujemy o stosowanie się do poleceń służb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*