Na sygnale

Piscy kryminalni zabezpieczyli blisko 1000 porcji dilerskich amfetaminy i 13 roślin marihuany

Kryminalni z Pisza w domu 39-letniego mieszkańca miasta znaleźli i zabezpieczyli 13 roślin marihuany oraz blisko 1000 porcji dilerskich amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 34 000 złotych. Kilka dni wcześniej policjanci ujawnili środki odurzające podczas kontroli drogowej pojazdu marki Nissan Almera. Kiedy 33-letni kierowca wyjmował dokumenty z portfela wypadło mu zawiniątko z amfetaminą. Kolejną porcję narkotyków kryminalni znaleźli w jego piwnicy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli u niego ponad 60 gramów amfetaminy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego piskiej komendy ustalili, że 39-letni mieszkaniec Pisza może posiadać w domu narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Postanowili to sprawdzić przy współpracy przewodnia i jego psa służbowego do wykrywania narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Pod wskazanym adresem kryminalni zastali 39-letniego mężczyznę. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli słoik, a w nim torebki strunowe z białym proszkiem oraz plastikowy pojemnik z podobną substancją. Na parapecie w pokoju stała doniczka, w której było 13 roślin konopii indyjskich i kilka dopiero kiełkujących.

W dalszej kolejności kryminalni przeszukali piwnicę. Pies był wyraźnie zainteresowany zwłaszcza jednym pomieszczeniem. To właśnie w nim kryminalni znaleźli kolejny słoik, w którym były torebki strunowe z amfetaminą i zawiniątko foliowe z substancją koloru żółtego, a obok stała waga elektroniczna.

Łącznie policjanci w mieszkaniu 39-latka znaleźli i zabezpieczyli blisko 500 gramów amfetaminy, co stanowi 1000 porcji dilerskich o czarnorynkowej wartości około 34 000 złotych. To nie jedyne narkotyki znalezione przez piskich kryminalnych w minionym tygodniu.

Kilka dni wcześniej w miejscowości Maldanin patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Nissan Almera. Kierował nim 33-letni mieszkaniec Pisza, który jechał ze znajomą. W trakcie wyjmowania dokumentów z portfela kierowcy wypadło srebrne zawiniątko, w którym był biały proszek. Funkcjonariusze zabezpieczyli je i poddali testom. Okazało się, że jest to amfetamina. W dalszej kolejności kryminalni sprawdzili mieszkanie kierującego pod kątem narkotyków, ale nic w nim nie znaleźli. W trakcie przeszukania piwnicy ujawnili metalowe pudełko z przezroczystą pokrywką. Była w nim substancja koloru białego, która także okazała się amfetaminą. W przeszukaniu mieszania oraz pomieszczeń piwnicznych działania policjantów wspierał pies służbowy wraz ze swoim przewodnikiem z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim.

Znalezione substancje zostały zabezpieczone przez kryminalnych. Po zważeniu okazało się, że 33-latek posiadał ponad 60 gramów amfetaminy. Mieszkaniec Pisza twierdził, że około miesiąca temu narkotyki kupił od nieznajomego mu mężczyzny. Miał je na własny użytek.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źróło: KWP Olsztyn (as/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*