Na sygnale

Pirat drogowy zatrzymany po policyjnym pościgu

Szereg wykroczeń drogowych popełnionych przez 32-letniego kierującego zarejestrował wideorejestrator nidzickiej drogówki. Kierujący hondą najpierw nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej na terenie powiatu mławskiego w miejscowości Uniszki Zawadzkie. Rozpoczęło to pościg, który zakończył się na terenie Nidzicy.

W sobotę (20.03.2021 r.) około godz. 16:00 po policyjnym pościgu funkcjonariusze z KPP w Nidzicy i KPP w Mławie zatrzymali pirata drogowego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Uniszki Zawadzkie (woj. mazowieckie, powiat mławski). Ta bezmyślna decyzja kierującego rozpoczęła pościg, który przeniósł się szybko na teren województwa warmińsko-mazurskiego. Policyjny pościg zakończył się na jednej z ulic w centrum Nidzicy. Zablokowany przez policjantów 32-latek, nie mając już innej drogi ucieczki, zatrzymał pojazd i ukrył się pod innym samochodem. Takie działanie mężczyzny nie przyniosło mu jednak oczekiwanego efektu i kierujący hondą uciekinier został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Mężczyzna uciekając ulicami Nidzicy popełnił szereg wykroczeń drogowych, które zostały zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Jego zachowanie na drodze nie tylko było niezgodne z przepisami, ale powodowało też poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 32–latek m.in. wyprzedzał na przejeździe kolejowym, na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu i na linii podwójnej ciągłej, jadąc przy tym z prędkością znacznie większą niż 100 km/h w obszarze zabudowanym. Jego zachowanie na drodze było ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Niebawem 32-letni pirat drogowy odpowie przed sądem za swoją nieodpowiedzialną jazdę.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*