Na sygnale

Pijany motocyklista w rękach policjantów

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku zatrzymali młodego kierowcę, który pijany wsiadł na motocykl i wykonywał niebezpieczne manewry na ulicach miasta. 23- latek próbował uniknąć policyjnej kontroli. Jak się okazało, pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał ubezpieczenia OC.

W piątek (15.03.2024 r.) około godz. 20:00 w Olsztynku policjanci z tamtejszego komisariatu zauważyli motocyklistę, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Mimo wysyłania sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec funkcjonariuszom. Stracił jednak panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie i wywrócił pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcą suzuki okazał się 23- latek. W trakcie interwencji wyszło na jaw, czemu chciał uniknąć policyjnej kontroli.

Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil tej substancji. Ponadto motocykl, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Młody kierowca stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie tłumaczyć się będzie przed sądem.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*