Na sygnale

Pijani rodzice wieźli samochodem dwoje dzieci

Skrajną nieodpowiedzialnością, wykazali się rodzice dwójki dzieci, którzy będąc pod wpływem alkoholu przewozili swoje pociechy. Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu szczycieńscy policjanci zatrzymali pijanego 47-latka, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Decyzją sądu dzieci trafiły pod opiekę rodziny zastępczej.

Wczoraj (21.05.2019 r.) po godzinie 17.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczną informację z której wynikało, że na trasie Baranowo-Wielbark porusza się toyota, której kierowca najprawdopodobniej jest pijany oraz, że w pojeździe znajdują się małe dzieci. Na miejsce od razu skierowany został patrol policji, który w Wielbarku na ul. Chodkiewicza zatrzymał opisany pojazd. Siedzący za kierownicą 47-latek mieszkaniec gminy Wielbark był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W pojeździe przewożone były dzieci w wieku 6 oraz 2 lat oraz ich matka, która podobnie jak kierowca znajdowała się w stanie nietrzeźwości.

Decyzją sądu w Szczytnie dzieci zostały oddane pod opiekę rodzinny zastępczej.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

W tym przypadku skrajna nieodpowiedzialność rodziców mogła doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń – informują policjanci.

Źródło: KWP Olsztyn (aw/kw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*