Na sygnale

Pijani rodzice „opiekowali się” swoim 2-letnim synem

Olsztyńscy policjanci interweniowali w związku z zakłócaniem porządku, a okazało się, że musieli również interweniować wobec nietrzeźwych rodziców. 25-latki i 29-latka, którzy opiekowali się 2-letnim synem. Zarówno kobieta jak i mężczyzna byli w stanie nietrzeźwości. Nieletnim ostatecznie zaopiekował się 28-letni brat matki. Sprawą nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W sobotę (17.12.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań dochodzi do zakłócenia spokoju i porządku publicznego. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia.

Interweniujący funkcjonariusze w mieszkaniu zastali 25-latkę oraz 29-latka, którzy mieli pod opieką swojego 2-letniego syna. Policjanci od rodziców wyczuli silny zapach alkoholu. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że oboje mogli sprawować opiekę nad małoletnim dzieckiem będąc w stanie nietrzeźwości. Nie mylili się. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie matki krążyły prawie 2 promile alkoholu, z kolei w organizmie ojca chłopca prawie 2,5 promila alkoholu.

Na miejsce przyjechała matka 25-latki, która miała zaopiekować się chłopcem. Policjanci postanowili zbadać jej stan trzeźwości. Ku ich zdziwieniu, okazało się, że 57-latka była nietrzeźwa. W organizmie babci chłopca krążyło prawie 1,5 promila alkoholu. Ostatecznie 2-latka przekazano pod opiekę 28-letniemu wujkowi, który jako jedyny przyjechał na miejsce trzeźwy. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań.

Źródło: KMP Olsztyn (pż/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*