Pijani rodzice „opiekowali się” 5-miesięcznym synem

- Kategoria: Na sygnale
0

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się rodzice, którzy kompletnie pijani opiekowali się 5-miesięcznym synem. W organizmie 37-latki krążyły blisko 2 promile alkoholu, a 40-latka ponad 2 promile. Ze zdarzenia sporządzona została dokumentacja, która zostanie przesłana do sądu rodzinnego.

W piątek (04.03.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwi rodzice mogą opiekować się dzieckiem. Na miejsce został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia. Interweniujący funkcjonariusze w mieszkaniu zastali kompletnie pijanych rodziców mających pod opieką 5-miesięcznego syna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie 37-latki krążyło blisko 2 promile alkoholu, a 40-letniego ojca ponad 2 promile alkoholu.

Ostatecznie na miejsce wezwano rodzinę 37-latki, której przekazano dziecko pod opiekę. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji, do której doszło w jednym z olsztyńskich mieszkań. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem opiekunowie stworzyli realne zagrożenie dla niemowlęcia, może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się