Na sygnale

Pieszy potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych

Zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Szrajbera. Poszkodowany, którego nieznane są jeszcze obrażenia w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność.

Dziś (25.10.2018r.) kilkanaście minut po godzinie 09:00 doszło do poważnego zdarzenia z udziałem osoby pieszej. To już kolejny wypadek do którego doszło na terenie naszego miasta w tak szczególnym miejscu jakim jest przejście dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu wypadku policjantów wynika, że 72-letni kierowca peugeota jadąc prawym pasem ruchu w kierunku ul. Pieniężnego nie ustąpił pierwszeństwa osobie pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu.

Poszkodowany mężczyzna przechodził z lewej strony na prawą w stosunku do kierunku jazdy peugeota. Został potrącony w chwili, gdy zbliżał się do końca przejścia. Siła uderzenia była tak duża, że poszkodowany został odrzucony na kilka metrów od przejścia dla pieszych. Poszkodowany pieszy w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci z ruchu drogowego, którzy badają przyczyny i okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Wiadomo, że 72-letni kierowca peugeota jest trzeźwy. O jego dalszym losie zdecyduje ostateczna opinia lekarzy dotycząca stanu poszkodowanego.

Policjanci apelują!

Tylko w tym roku w rejonie przejść zginęły cztery osoby piesze.

Kierowco – pamiętaj o wzmożonej ostrożności. Szczególnie w okresie jesienno – zimowym, nie zapominaj, że przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym, a pieszy w zderzeniu z Twoim pojazdem ma małe szanse na wyjście ze zdarzenia bez szwanku.

Piesi – pamiętajcie, że choć często nie jesteście sprawcami wypadków to właśnie Wy płacicie najwyższą cenę nawet za błędy innych. Bądźcie czujni, głównie na przejściach dla pieszych gdzie macie do pokonania kilka pasów ruchu. To, że na jednym pasie zatrzymał się pojazd aby ustąpić Wam pierwszeństwa, wcale nie oznacza, że kierowca na drugim pasie ruchu zrobi to samo.

Źródło, fot: KMP Olsztyn (rp/rj)

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*