Wiadomości

Pieniądze rozruszają wieś

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego rozstrzygnął konkurs ofert na wykonanie zadań w zakresie aktywizacji społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Na konkurs wpłynęło 26 ofert, 10 z nich otrzymało dofinansowanie na realizację swoich działań. Z funduszy województwa warmińsko-mazurskiego skorzystają m.in. Stowarzyszenie Na Rzecz Wsi „Aniołowo” oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Sząbruk. W pierwszym przypadku prawie 10 tys. zł. pomoże w realizacji XI edycji zlotu miłośników aniołów w Aniołowie pt. „Tematyczne wariacje kulturowe”, w drugim natomiast ponad 6,5 tys. zł wspomoże organizację akcji „Bezpieczne Wakacje i Droga do Szkoły Sząbruk 2015”. Z kolei 5 tys. zł trafi do Stowarzyszenia Agroturystycznego „Mazurska Kraina” na przygotowanie projektu „Święto Mleka promocją Mlecznej Wsi Giże”.

Ta sama kwota przyznana została Fundacji na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Kreolia – Kraina Kreatywności” na przeprowadzenie akcji „Aktywnie Rozwijamy Wioski Sztuki-Jerutki”. Dofinansowanie otrzymało także Stowarzyszenie „Przyjazne Spychowo”. Środki w wysokości ponad 4 tys. zł. pomogą w realizacji cyklu imprez tematycznych „Spychowo Gród Juranda”.

Łączna kwota środków przeznaczona na realizację zadań z zakresu aktywizacji społeczności lokalnych na obszarach wiejskich wynosi 52 tys. zł.

Wykaz zadań do realizacji wraz z wysokością przyznanych dotacji w otwartym konkursie ofert w zakresie „Aktywizacja społeczności lokalnych na obszarach wiejskich” w 2015 roku.

Lp. Nazwa organizacji Nazwa zadania Rekomendowana wysokość dotacji
w złotych
1. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” XI Zlot miłośników aniołów w Aniołowie „Tematyczne wariacje kulturowe” 9821,00
2. Stowarzyszenie „Przyjazne Spychowo” Spychowo „Gród Juranda” – cykl imprez tematycznych 4800,00
3. Stowarzyszenie Agroturystyczne „Mazurska Kraina” Święto Mleka promocją Mlecznej Wsi Giże 5000,00
4. Stowarzyszenie Przyjaciół Karszewa „Pióropusznikowy Gaj” „Rajski podwórzec” 1280,00
5. Stowarzyszenie Bezpieczny Sząbruk „Bezpieczne Wakacje i Droga do Szkoły Sząbruk 2015” 6650,00
6. Stowarzyszenie „Wspólny Dom” na rzecz mieszkańców Gminy Bartoszyce „Mogę, chcę, potrafię, działam” 3943,00
7. Stowarzyszenie „Wieś Jabłkowych Smaków” „Aleje Kwitnących Jabłoni” 4300,00
8. KEKS – Kozłowska Ekologiczna Kuźnia Smaku Kraina pogody ducha: w historii, na mapie i w terenie 7650,00
9. Stowarzyszenie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich „W poszukiwaniu kwiatu paproci” 3556,00
10. Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Kreolia – Kraina Kreatywności Aktywnie Rozwijamy Wioskę Sztuki-Jerutki 5000,00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*