Petardą spowodował pożar budynku. Straty na 600tys. złotych

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.pl

Piscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Pisza, podejrzanego o zniszczenie dwóch domów na terenie miasta. Jak ustalili śledczy mężczyzna wrzucił do niezamieszkałego budynku petardę wzniecając pożar, który objął bliźniaczy dom. Mieszkańcy w porę wyszli na zewnątrz i nikomu nic się nie stało. Jednak straty jakie spowodował pożar oszacowano na 600 tysięcy złotych. Podejrzanemu o zniszczenie mienia o znacznej wartości grozi kara od roku do 10 lat pozbawieni wolności.

Do tego bardzo groźnego zdarzenia doszło nocą z wtorku na środę (10/11.12.2019) w Piszu. Wtedy to na ul. Jagiełły wybuchł pożar. Zniszczone zostały dwa budynki, w tym pustostan i budynek mieszkalny. Na szczęście mieszkańcy w porę opuścili swój dom.

Wykonując czynności w sprawie pożaru piscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Pisza, podejrzanego o dokonanie tego zniszczenia mienia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że zatrzymany wrzucił petardę do pustostanu, czym najprawdopodobniej wzniecił pożar. Jak tłumaczył, chciał w ten sposób „sprawdzić jaki będzie hałas, jak ona wystrzeli”. Mężczyzna wiedział, że w budynku tym nie ma żadnych osób. Pożar objął jednak swoim zasięgiem także bliźniaczy zamieszkały budynek. Na szczęście jego lokatorzy w porę go opuścili, dzięki czemu nikt nie odniósł obrażeń. Niestety nie udało uratować się ich mienia. Straty jakie powstały w wyniku pożaru oszacowane zostały na kwotę 6000 000 złotych.

Mieszkaniec Pisza usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Decyzją sądu 32-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. W sprawie tej prowadzone jest śledztwo.

Za popełnienie przestępstwa zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku jest ona zaostrzona z uwagi na zniszczenie mienia znacznej wartości. Oznacza to, że 32-latkowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (asz/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Warmia i Mazury otrzymały prestiżowy tytuł Perły Samorządu

Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, kampania promocyjna