Papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez policyjnych wywiadowców

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

10 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli „wywiadowcy” z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Właścicielem nielegalnego towaru okazał się 45-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 240 tysięcy złotych tytułem niezapłaconych podatków.

W sobotę (11.06.2022 r.) po południu policyjni wywiadowcy po tym, jak weszli w posiadanie informacji dotyczących podejrzenia transportu nielegalnych wyrobów tytoniowych, namierzyli i zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którym miały być przewożone papierosy. Kontroli dokonano na terenie Olsztyna. Podejrzenia policjantów potwierdziły się bezpośrednio po otwarciu drzwi od przestrzeni ładunkowej dostawczego busa. W aucie znajdowało się dwadzieścia kartonów po brzegi wypełnionych papierosami bez polskich znaków akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że to dokładnie 10 tysięcy paczek nielegalnych papierosów. 45-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dzięki działaniom policyjnych wywiadowców nielegalny towar nie trafi na rynek, a jego właściciel usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. 45-latek swoim działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 240 tysięcy złotych. Mieszkańcowi Olsztyna grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się