Kultura

„Oto Foto” Spotkanie autorskie z Andrzejem Waszczukiem

Warmińsko­-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne „BLUR” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zapraszają na III spotkanie z cyklu „Oto Foto”. Gościem trzeciego spotkania będzie Andrzej „Szczurek” Waszczuk.
otofoto_waszczukAndrzej Waszczuk jest mieszkańcem Dobrego Miasta (pochodzi z Kwiecewa, ur.12 IV 1966 ). Woli kiedy zwraca się do niego per „Szczurek”. Z wykształcenia elektryk, wykonuje zawód stolarza użytkowego i artystycznego. Wykonał m.in. ikonostas do cerkwi greckokatolickiej w Olsztynie. Jego prawdziwą pasją jest fotografia. W pracy fotografa Waszczuk posługuje się techniką analogową.

Jak sam mówi: „Fotografie wykonuje człowiek, nie sprzęt. Ja decyduję, co jest w kadrze i jeżeli nie potrafiłbym znaleźć ciekawego ujęcia, to żaden aparat by mi w tym nie pomógł”. Cały proces dotyczący powstawania zdjęcia, począwszy od naświetlania aż po wywołanie na papierze wykonuje samodzielnie.

Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. w Świątkach, Dobrym Mieście, Radzionkowie, Margantinie (Włochy), Chateauroux (Francja), Nidzicy, Olsztynie. Laureat konkursów fotograficznych, m.in. „Turystyczne odkrywanie Warmii” (2007). Jego książka „Warmia. Ptasi raj” zajęła pierwsze miejsce w konkursie rektora Uniwersytetu Warmińsko­Mazurskiego w Olsztynie na najlepsze wydawnictwo promujące Warmię, Mazury i Powiśle (2011).

Drugą jego pasją jest malarstwo olejne. Andrzej Waszczuk jest autorem albumów fotograficznych:
• Portret lasu ( Dobre Miasto : PHU Wenecja Zofia Waszczuk, 2008)
• Sto widoków Warmii (Dobre Miasto : PHU Wenecja Zofia Waszczuk, cop. 2009)
• Warmia. Ptasi raj (Dobre Miasto : PHU Wenecja Zofia Waszczuk, 2011)
• Warmia. Tajemnice natury (Dobre Miasto : PHU Wenecja Zofia Waszczuk, cop. 2013)

Spotkanie odbędzie się 11 marca 2014 r. o godz. 18.00 w Kamienicy Naujacka, w sali kameralnej (wstęp wolny).

Źródło: wmsf-blur.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*