Oszukiwał na portalach aukcyjnych. Usłyszał zarzuty

- Kategoria: Na sygnale
0

Do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 20-latkowi z Dobrego Miasta, który na portalach aukcyjnych oferował za darmo przedmioty, które nigdy nie trafiały do kupujących. Mężczyzna w ten sposób oszukał ponad 30 osób z całego kraju. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście wyjaśnili okoliczności serii oszustw internetowych, do których doszło w 2019 roku. Z ustaleń wynikało, że 20-letni mężczyzna na serwisach aukcyjnych w większości przypadków oferował za darmo zabawki. Kupujący miał jedynie zapłacić za przesyłkę towaru, która kosztowała kilkadziesiąt złotych. Jak się później okazało, przedmioty były fikcyjne i nigdy nie trafiły do odbiorców. Z czasem mężczyzna zmieniał oferowany towar na m.in. sprzęt elektroniczny czy meble. 20-latek w ten sposób oszukał ponad 30 osób z całego kraju.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście dotarli początkowo do osób pokrzywdzonych, a następnie do sprawcy przestępczego procederu. Okazał się nim 20-latek z Dobrego Miasta. Mężczyzna zaczął już odbywać karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna usłyszał 34 zarzuty oszustwa, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają – czy większa liczba osób nie padła ofiarą oszusta internetowego.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się