Na sygnale

Oszukał w sieci kilkadziesiąt osób. Został zatrzymany

Ostródzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Był poszukiwany przez prokuratury na terenie całego kraju. Kryminalni zatrzymali go w mieszkaniu partnerki. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli m. in. telefony komórkowe, karty sim, komputery, karty bankomatowe, pendrive, notatki, dokumentację bankową oraz pieniądze. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy oszustwa może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na temat działającego za pośrednictwem Internetu oszusta ostródzcy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą dowiedzieli się pod koniec ubiegłego roku. Zawiadomienie złożył bank, w którym oszust założył rachunek bankowy i gromadził na nim pieniądze pochodzące z przestępstw. Ze zgromadzonej dokumentacji bankowej wynikało, że właściciel konta może przebywać na terenie Ostródy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się i w piątek rano (18.01.2019) zatrzymali 30-latniego oszusta. Mężczyzna poszukiwany był również do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże oraz przez kilkanaście prokuratur z terenu całego kraju do ustalenia miejsca pobytu.

Zatrzymany mieszkaniec Działdowa oferował na serwisach internetowych do sprzedaży różne towary, najczęściej telefony komórkowe i akcesoria komputerowe, jednak nigdy nie wysyłał ich do kupujących, bądź wysyłał im bezwartościowe przedmioty.

W trakcie przeszukania mężczyzny i mieszkania, w którym przebywał policjanci zabezpieczyli m.in. telefony komórkowe, karty sim, komputery, karty bankomatowe, pendrive, notes z odręcznie pisanymi notatkami i dokumentację bankową oraz pieniądze. W piątek jeszcze przed transportem do zakładu karnego 30-latek usłyszał pierwsze zarzuty, do których się przyznał. Wszystko wskazuje na to, że 30-latek z dokonywanych przestępstw zrobił sobie stałe źródło dochodu. Teraz policjanci będą dalej pracowali nad sprawą aby ustalić wszystkich pokrzywdzonych i rozliczyć oszusta za wszystkie jego przestępstwa.

Źródło: KWP Olsztyn (ak/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*