Relacje z imprez i wydarzeńWiadomości

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Olsztyna [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku po raz szósty ulicami Olsztyna przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązującym do pamiętnych słów św. Jana Pawła II.

Tuż przed godziną 12 z trzech olsztyńskich parafii (Św. Józefa, Parafii M.B. Saletyńskiej oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa) wyruszyły trzy orszaki, które spotkały się około godz. 12.15 na Placu Jana Pawła II przed ratuszem.

Orszak prowadzili Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Afrykę i Azję. Ich świtę stanowiły dzieci ubrane w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków. Za nimi podążali mieszkańcy miasta w kolorowych koronach na głowie, śpiewając kolędy.

Połączony Orszak Trzech Króli około godz. 12.30 wyruszył w kierunku pałacu Heroda, który usytuowany był na Pl. Dunikowskiego. Stamtąd Trzej Królowie wspólnie z mieszkańcami wyruszyli na Pl. Solidarności, gdzie w stajence czekała Święta Rodzina z Dzieciątkiem Jezus, któremu Królowie złożyli dary i oddali swój pokłon. Następnie zebrani na placu wspólnie zatańczyli kolędę „Bóg się rodzi” w rytmie poloneza.

Orszak przypomina o bogatej tradycji jasełkowej i zachęca przede wszystkim do wspólnego i radosnego przeżywania święta Trzech Króli. Orszak prowadzić będą trzej królowie symbolizujący trzy kontynenty Europę, Afrykę i Azję. Ich świtę stanowić będą dzieci ubrane w kolorowe stroje świadczące o przynależności do jednego z trzech orszaków.

Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie rodzinnego spędzania Świąt Objawienia Bożego, podtrzymywanie tradycji jasełkowej, wspólne kolędowanie, tworzenie płaszczyzny dialogu międzypokoleniowego, integracja mieszkańców wszystkich dzielnic i parafii Olsztyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*