Na sygnale

Opel bez tablic rejestracyjnych usunięty z al. Piłsudskiego

Straż miejska kontynuuje akcję usuwania samochodowych wraków, które szpecą swym wyglądem, blokują miejsca parkingowe, a często zagrażają bezpieczeństwu. W środę z terenu miasta zniknął kolejny pojazd.

W dniu wczorajszym strażnicy miejscy wystawili dyspozycję usunięcia pojazdu Opel bez tablic rejestracyjnych z al. Piłsudskiego. Strażnicy po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających w sprawie nieużytkowanego pojazdu, zgodnie z obowiązującymi przepisami podjęli decyzję o usunięciu pojazdu.

Pojazd trafił na strzeżony parking. Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe lub są porzucane stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. W większości przypadków strażnikom udaje się dotrzeć do właścicieli i zmusić ich do usunięcia pojazdu. Są jednak tacy, do których nie można dotrzeć lub pomimo wezwań nie usuwają ich i wtedy strażnicy wystawiają dyspozycję usunięcia takiego pojazdu z drogi.

Źródło: SM w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*