Opel bez tablic rejestracyjnych usunięty z al. Piłsudskiego

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. SM w Olsztynie

Straż miejska kontynuuje akcję usuwania samochodowych wraków, które szpecą swym wyglądem, blokują miejsca parkingowe, a często zagrażają bezpieczeństwu. W środę z terenu miasta zniknął kolejny pojazd.

W dniu wczorajszym strażnicy miejscy wystawili dyspozycję usunięcia pojazdu Opel bez tablic rejestracyjnych z al. Piłsudskiego. Strażnicy po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających w sprawie nieużytkowanego pojazdu, zgodnie z obowiązującymi przepisami podjęli decyzję o usunięciu pojazdu.

Pojazd trafił na strzeżony parking. Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe lub są porzucane stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. W większości przypadków strażnikom udaje się dotrzeć do właścicieli i zmusić ich do usunięcia pojazdu. Są jednak tacy, do których nie można dotrzeć lub pomimo wezwań nie usuwają ich i wtedy strażnicy wystawiają dyspozycję usunięcia takiego pojazdu z drogi.

Źródło: SM w Olsztynie

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się