Ciekawostki

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne wyróżnione w konkursie „EDUinspiracje 2013”

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne otrzymało wyróżnienie w konkursie „EDUinspiracje 2013” w kategorii instytucjonalnej programu Grundtvig. Konkurs to inicjatywa Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, mająca na celu zapewnienie maksymalnego wykorzystania rezultatów i efektywnej promocji działalności dofinansowanych przez FRSE w latach 2007-2013.

W programie Grundtvig, który został stworzony z myślą o organizacjach zajmujących się edukacją osób dorosłych, Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne uczestniczy od 2008 roku. EDUinspiracje 2013 to sposób na pokazywanie korzyści płynących z właściwego wykorzystania środków z Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego poprzez promocję dobrych praktyk, projektów, które odniosły sukces.

Konkurs EDUinspiracje 2013 odbywał się pod hasłem „Historie sukcesu – jak udział w programach edukacyjnych wpłynął na funkcjonowanie instytucji i nasze życie?” Skierowany był do beneficjentów indywidualnych i instytucjonalnych programów takich jak: Erasmus, Comenius, Leonardo da Vinci, Grundtvig, European Language Label, eTwinning,  Młodzież w działaniu, Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.

W konkursie EDUinspiracje 2013, w kategorii indywidualnej wyróżnienie otrzymała również studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, słuchaczka Koła Astronomicznego przy OPiOA Maryla Soluch, która aktywnie uczestniczyła w pracach projektów Aurora-Polaris (www.sun.planetarium.olsztyn.pl) oraz UTU (www.utuniverse.org).

Więcej informacji na temat konkursu oraz laureatów znajduje się na stronie: eduinspiracje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*