Kultura

Olsztyńskie muzealia w Polsce i na świecie – wystawa

W czwartek, 26 listopada na olsztyńskim zamku odbędzie się wernisaż wystawy z okazji 70-lecia Muzeum Warmii i Mazur, które zainaugurowało swoją działalność 25 listopada 1945 r. jako pierwsze na Ziemiach Zachodnich i Północnych.

Wystawa ukazuje osiągnięcia w dziedzinie współpracy z instytucjami muzealnymi i naukowymi w kraju i za granicą. Podczas wystawy będzie można zobaczyć 144 muzealia ze wszystkich kategorii reprezentowanych w zbiorach: sztuki dawnej, sztuki nowoczesnej, rzemiosła artystycznego, etnografii, archeologii, historii, piśmiennictwa.

Prezentacji muzealiów towarzyszy przegląd publikacji związanych z wystawami, jak również prac naukowych na temat olsztyńskich muzealiów. Do celów edukacyjnych wykorzystujemy multimedia. Prezentacje (we wszystkich salach) zawierają teksty i fotografie dotyczące wystaw i – w szerokim aspekcie – poszczególnych muzealiów, dokumenty archiwalne i dorobek wydawniczy, a ponadto umożliwiają zapoznanie się z większością muzeów, z którymi nawiązano współpracę. Wystawie towarzyszy obszerny, kompletnie ilustrowany przewodnik w formie książkowej, zawierający eseje i skrócony katalog.

Zwiedzanie wystawy w cenie biletu wstępu.

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*