Relacje z imprez i wydarzeńWiadomości

Olsztyńska Hala Urania oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

Uroczysty Galaktyczny Benefis otworzył 15 grudnia 2023 roku zrewitalizowaną i zmodernizowaną Halę Widowiskowo-Sportową Urania w Olsztynie.

W piątkowy wieczór 15 grudnia znajdująca się w samym sercu Olsztyna Hala Urania, po ponad 2 letniej, gruntownej modernizacji, znów wypełniła się publicznością.

Jak na prawdziwy benefis przystało, wieczór był wypełniony gwiazdami muzycznymi, sportowymi i tanecznymi. Całość programu została podzielona na części tematyczne, przeplatane występami artystów na żywo i pokazujące zarówno historię Hali, jak też jej nowoczesne rozwiązania architektoniczne w nowym wydaniu.

Głównym punktem wydarzenia był koncert gwiazd. Wystąpili: Ania Dąbrowska, Anita Lipnicka, Ralph Kaminski, Błażej Król, Wojtek Urbański oraz zespół Czerwony Tulipan.

W części sportowej można było zobaczyć prezentację zespołu Indykpol AZS Olsztyn, pokaz uczniów olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, trenujących gimnastykę sportową i taekwondo olimpijskie. W części tanecznej, wyreżyserowanej przez olsztyniankę, popularną Iwonę Pavlović, pojawiły się zespoły Carnivals Stars, Studio Rytm, pracownia Tańca Pryzmat, formacja Jantar z Elbląga i zawodowi tancerze z „Tańca z gwiazdami”.

Nad częścią muzyczną czuwał wraz z zespołem dyrektor projektu, Wojciech Urbański – kompozytor, producent muzyczny i aranżer. Laureat Fryderyka 2022 za płytę zespołu Rysy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*