Na sygnale

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali mężczyzn podejrzanych o szereg przestępstw

Kradzież z włamaniem, kradzież rozbójnicza, posiadanie narkotyków – to tylko część przestępstw jakie na sumieniu mają 46-latek i jego 27-letni znajomy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez olsztyńskich wywiadowców podczas kontroli drogowej.

Kradzież z włamaniem, kradzież rozbójnicza, posiadanie narkotyków – to tylko część przestępstw jakie na sumieniu mają 46- latek i jego 27-letni znajomy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez olsztyńskich wywiadowców podczas kontroli drogowej.

W niedzielę (20.02.2022r.) olsztyńscy wywiadowcy podczas patrolowania ulic miasta zauważyli daewoo, którym według uzyskanych przez nich informacji mogą poruszać się osoby dokonujące kradzieży na terenie miasta i powiatu. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. W środku podróżowało dwóch mężczyzn. Po wylegitymowaniu ich funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia. 46-letni kierowca i jego 27-letni pasażer zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

W trakcie kontroli drogowej policjanci ujawnili przy kierowcy daewoo woreczek z białą substancją. Badania potwierdziły, że jest to amfetamina. Ponadto, zachowanie mężczyzny wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. W związku z podejrzeniem, że kierował on pod wpływem nielegalnych substancji została pobrana mu krew do badań celem wyjaśnienia tej sprawy. Jak się okazało, 46- latek był ponadto poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny. Po usłyszeniu zarzutów mężczyzna trafił na 50 dni do zakładu karnego.

Obaj mężczyźni zostali przekazani policjantom z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu olsztyńskiej komendy. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży z włamaniem na terenie budowy w Olsztynie oraz kradzieży elektronarzędzi oraz złomu o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

Jak się okazało, zatrzymany 27-latek ma na swoim sumieniu również inne przestępstwa. Pod koniec listopada 2021 roku w jednym ze sklepów na terenie Olsztyna mężczyzna przekroczył linię kas nie płacąc za artykuły spożywcze, a kiedy został ujęty przez pracownika ochrony, uderzył go, ugryzł i uciekł, uszkadzając przy tym drzwi wejściowe do sklepu. 27- latek usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy oraz uszkodzenia mienia.

Mężczyzna był poszukiwany również przez policjantów z Jonkowa. W tamtejszym posterunku prowadzone jest postępowanie w sprawie kradzieży złomu oraz części zamiennych na kwotę blisko 50 tysięcy złotych. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że odpowiedzialny za to przestępstwo jest właśnie 27-latek. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Jak mówią, sprawa jest rozwojowa.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*