Wiadomości

Olsztyńscy policjanci otrzymali dwa nowe motocykle

Do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie trafiły dwa nowe motocykle – BMW RT. Maszyny zostały specjalne zmodyfikowane pod kątem policyjnej służby. Nowe pojazdy, to nowe możliwości, w połączeniu z wysokimi umiejętnościami policjantów, będą służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz pozwolą szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia, szczególnie w sytuacjach, gdy liczy się czas dojazdu.

Do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie trafiły dwa nowe motocykle. BMW RT posiadają silnik o pojemności 1254 cm3, moc 100 kW (136 KM) przy 7750 obr/min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 143 Nm przy 6250 obr/min. Maksymalna prędkość (katalogowo) wynosi ponad 200 km/h, co może pomóc przy ściganiu niebezpiecznych przestępców.
Motocykle są zmodyfikowane na potrzeby policji. Każdy będzie jednoosobowy, gdyż miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Na wyposażeniu są też gmole z przodu i z tyłu, LED-owe sygnały uprzywilejowania, wzmocnione boczne kufry, megafony, oświetlenie pomocnicze i przyciski na kierownicy z podświetleniem.

Wszystko sprawia, że nowe motocykle będą wykorzystywane podczas patrolowania dróg Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, pilotaży czy od obsługi zdarzeń drogowych. Będą również niezwykle skutecznym narzędziem do szybkiego przemieszczania się, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często mamy do czynienia z zakorkowanymi ulicami.

Zakup motocykli był możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich z programu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*