Olsztyńscy kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich

- Kategoria: Na sygnale
2

fot. KMP Olsztyn

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali plantację marihuany, zabezpieczyli 17 donic z wyhodowanymi krzakami zakazanej rośliny. W związku z nielegalną uprawą konopi indyjskich zatrzymany został 23-letni mieszkaniec Olsztyna, który próbował wytłumaczyć policjantom, że hodowane rośliny miały posłużyć do jego własnego użytku. Teraz może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili, że na jednym z kompleksów leśnych mieszczących się na terenie Starego Dworu uprawiane są konopie indyjskie. Nie mylili się. Po dotarciu na miejsce, zauważyli oni młodego mężczyznę doglądającego krzewów, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkuset metrów, hodowca zakazanej rośliny został zatrzymany.

Właścicielem nielegalnej uprawy okazał się 23-letni mieszkaniec Olsztyna, który próbował wytłumaczyć policjantom, że wszystkie rośliny pochodzące z uprawy miały posłużyć na jego użytek własny. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgodne z obowiązującymi przepisami może mu grozić kara do trzech pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Facebook Comments

2 Komentarze

  1. trochę marysi nikomu nie zaszkodzi w przeciwieństwie do powszechnie dostępnej wódy i papierochów

  2. co to znaczy „próbował wytłumaczyć policjantom”? Chyba: „wytłumaczył policjantom”, zdaje mi się, że redaktorzy tej stronki nie są od wydawania wyroków 🙂
    Swoją drogą kolejny sukces Olsztyńskiej policji, łapiecie młodego chłopaka za sadzenie roślin, a po połowie miasta dalej strach chodzić wieczorem…

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się