Ciekawostki

Olsztyn na planszy gry „Monopoly PRL”

Winning Moves, wydawca kultowej planszówki Monopoly, informuje, że pod koniec maja br. na rynku pojawi się specjalna edycja tej gry o nazwie Monopoly PRL. Na planszy znajdzie się 20 obiektów z całej Polski, które stały się ikonami tamtych czasów. Jednym z nich jest olsztyński Dworzec PKP, najnowocześniejszy obiekt tego typu w czasach PRL. Na graczy czekają też takie atrakcje jak zakupy w Pewexie i cukierni „Słodka Dziurka”.

Powrót do szalonych czasów PRL gdzie absurd i humor tworzyły często harmonijny tandem stanie się niedługo możliwy dzięki grze Monopoly PRL – dobra zabawa gwarantowana!

Na planszy tej specjalnej edycji gry znajdą się najbardziej rozpoznawalne symbole i miejsca, które w czasach PRL cieszyły się niezwykłą popularnością. Wśród obiektów są takie perełki jak m.in.: Klub Maxim w Gdyni, Hotel Kasprowy w Zakopanem, czy plaża w Międzyzdrojach. Do stylistyki tamtej epoki nawiązuje również oprawa graficzna gry, jak i poszczególne pola takie jak choćby: „Kupujesz walutę u Cinkciarza”, „Robisz zakupy w Pewexie”, „U Rzeźnika”, a także „Cukiernia Słodka Dziurka”.

Na planszy znalazł się Dworzec PKP z Olsztyna, który w czasach PRL był najnowocześniejszym dworcem w Polsce. Obiekt wyróżniało innowacyjne połączenie dwóch dworców: PKP i PKS, które miały wspólną poczekalnię. Wnętrze, w którym zastosowano: kamień, lastryko, tynki szlachetne, okładziny ceramiczne i drewniane projektowała Pracowania Sztuk Plastycznych z Olsztyna. Dworzec przykuwał uwagę ze względu na przestronność i wysokość pomieszczeń. A pasażerowie mieli zapewnione wszystko co było potrzebne: bar Wars, kioski Ruchu, budki telefoniczne i przechowalnię bagażu.

Monopoly PRL to świetna zabawa dla całej rodziny, gra przywołuje wspomnienia beztroskiej młodości jak gra w gumę czy w ‘Państwa – Miasta’. Jest to też dobra okazja, aby rodzice opowiedzieli dzieciom jak wyglądało ich dzieciństwo – mówi Bartłomiej Sikorski, przedstawiciel Winning Moves.

Oprócz Olsztyna na planszy wyróżniono jeszcze obiekty z innych 19 polskich miast. Są to: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Międzyzdroje, Opole, Płock, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto (Sopot, Gdynia, Gdańsk), Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Zakopane.
Gra Monopoly PRL pojawi się w sprzedaży już 25 maja 2016 r.

Kupić będzie można ją między innymi w salonach Empik i sklepie internetowym Pewex.

Źródło: mat. prasowy Winning Moves – Wydawca Monopoly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*