Wiadomości

Oficjalna prezentacja olsztyńskiego tramwaju

Dziś, 19 czerwca 2015 roku odbyła się oficjalna prezentacja pierwszego z piętnastu tramwajów, które będą woziły pasażerów po stolicy Warmii i Mazur.

Przypomnijmy, że pierwszy z piętnastu nowoczesnych tramwajów pojawił się w Olsztynie już 12 czerwca tego roku. Konwój ze specjalną lawetą pokonał aż 650 kilometrów. Jednak oficjalna prezentacja Solarisa Trammino odbyła się dziś (19 czerwca) w zajezdni tramwajowej przy ul. Kołobrzeskiej 40.


Każda z trzech sekcji Tramino osadzona została na tzw. wózku. Dwa skrajne są wózkami napędowymi, a środkowy to wózek toczny. Układ napędowy stanowią łącznie cztery asynchroniczne silniki trakcyjne o mocy 120 kW każdy. Tramwaj ma 29,3 metra długości i 2,5 metra szerokości i jest w pełni niskopodłogowy. Sześć par podwójnych drzwi po każdej ze stron pozwala pasażerom na szybkie i komfortowe wejście oraz opuszczenie pojazdu. Tramwaj może zabrać na swój pokład ponad 200 podróżujących, z czego 43 na miejscach siedzących. Klimatyzowana przestrzeń pasażerska monitorowana jest za pomocą systemu kamer. Zgodnie z umową wykonawca – poznańska fabryka Solaris ma dostarczyć do Olsztyna piętnaście składów.

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*