Na sygnale

Odpowiedzą za uszkodzenia 4 samochodów

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (13.03.2024 r.) w godzinach wieczornych policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu na ul. Kołobrzeskiej w Olsztynie. Nieznani sprawcy mieli wyrwać lusterko w samochodzie pokrzywdzonej i oddalić się z miejsca. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania opisywanych osób. W trakcie sprawdzania terenu ujawnili jeszcze 3 uszkodzone w podobny sposób auta. Jak po nitce do kłębka dotarli do bloku, a następnie mieszkania, w którym mogli przebywać mężczyźni. W środku zastali 41- latka i jego 28- letniego kolegę. Obaj byli pijani. Policjanci zabezpieczyli również metalową rurkę, której zatrzymani użyli do popełnienia przestępstwa.

W toku prowadzonych działań funkcjonariusze dotarli do pozostałych pokrzywdzonych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41 i 28- latkowi zarzutów uszkodzenia 4 pojazdów. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczyli zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Za popełnione przestępstwa obaj odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*